Menu
Mesto Tvrdošín
mestoTvrdošín

Vítame Vás na stránke mesta Tvrdošín

rozšírené vyhľadávanie
Kontakt

Adresa
Mesto Tvrdošín
Trojičné námestie 185/2
027 44 Tvrdošín

Tel.: 043/530 90 11
Fax: 043/532 21 07
Mail: tvrdosin@tvrdosin.sk

ďalšie kontakty

Slávnostná akadémia Gymnázia Tvrdošín

Gymnázium

Gymnázium Tvrdošín si 29. marca 2019 v priestoroch Art galérie Schürger pripomenulo 25. výročie svojho založenia.

Vzniklo ako prvé osemročné gymnázium na Orave, tvorcami myšlienky ponúknuť nadaným deťom takúto formu vzdelávania boli Ing. Ivan Šaško, primátor mesta Tvrdošín, p. Eva Kollárová, univerzitná profesorka.

           FOTOGALÉRIA

            Škola prešla dlhú cestu, postupne sa profilovala, pretvárala, prispôsobovala modernej dobe, požiadavkám trhu i postupne sa meniacim predstavám o jej absolventovi. Vychovala veľa úspešných mladých ľudí, kariéry mnohých z nich presahujú hranice kraja i Slovenska.

            Pýchou Gymnázia sú projekty Erasmus +, Etwinning či AFS.

Erasmus +

Doteraz sa škola zapojila do dvoch projektov, v rámci ktorých študenti pracovali na témach z geografie, biológie, športovej prípravy a iných, navštívili krajiny ako Francúzsko, Švajčiarsko, Českú republiku a Litvu.

V budúcom školskom roku sa po schválení škola zapojí do ďalších dvoch projektov s krajinami Nemecko, Maďarsko, Česká republika, Fínsko a Litva.

Etwinning

V minulom školskom roku získala naša škola s etwinning projektami slovenské i medzinárodné ocenenia (Quality label). Projekt s názvom „ vvh“ bol vyhodnotený ako najlepší projekt stredných škôl a študenti zapojení do projektu získali finančnú odmenu na cestovanie po Európe. Navštívili Paríž a Londýn. V súčasnosti sa naša škola usiluje o získanie titulu „Etwinning škola“, na škole prebiehajú dva etwinning projekty. Vyučujúca angličtiny, ktorá dlhodobo pracuje s týmito projektmi, získala pozvanie na medzinárodnú konferenciu do Dublinu.

AFS

Svetová dobrovoľnícka organizácia AFS (American Field Service), jej slovenská vetva, spolupracuje s našou školou už viac ako päť rokov. Považuje nás za kľúčovú školu v regióne. Tri roky po sebe študujú na našej škole zahraniční študenti, ktorí prichádzajú na Slovensko prostredníctvom AFS. Uskutočnili sa tri triedne výmeny so školami v Taliansku, naši žiaci navštívili Rimini, Rím a Miláno, následne hosťovali svojich kamarátov na Slovensku.

Aktuálne 12 študentov Gymnázia vycestovalo do Turecka.

 

            Gymnázium dlhodobo pociťuje veľkú podporu zo strany mesta, rodičov, priateľov školy. Postupne sa pretvára na istý typ komunitnej školy, ktorá bude školou prospešnou pre svojich študentov, mesto, komunitu...Už teraz úzko spolupracuje s Domovom sociálnych služieb, národnou kanceláriou medzinárodného projektu DofE, so združením oravských podnikateľov Oravská raketa. Spolupráca prináša veľmi reálne výsledky, v projekte DofE ako jediné gymnázium Oravy plníme dve zlaté úrovne. Aktuálne tím Gymnázia Youngsters so svojím projektom ZistiViac najviac splnil predstavy mladých úspešných podnikateľov a vyhral niekoľkodňový pobyt v  Dubline. V medzinárodnej súťaži Prezentiáda sa našim študentom práve v tomto čase podarilo postúpiť do najvyššieho, medzinárodného kola.

            Naše skúsenosti, pozorovania aj spätná väzba od žiakov i rodičov poukazujú na to, že ideme správnou cestou. Testovania sú veľmi dôležité, ukazujú na vedomosti, poznatky, na čítanie s porozumením, ale my sa snažíme tvoriť študentom priestor pre ich príležitosti, pre ich rast, pre ich zodpovedné rozhodovanie. Našou odmenou je i konštatovanie z medzinárodných súťaží, že naši študenti nemali konkurenciu, že po prezentovaní našich detí už mohli rovno vypisovať diplomy.

            Naša malá škola vychováva veľkých ľudí. A áno, sme na ňu pyšní.

           

 

Dátum vloženia: 10. 4. 2019 11:14

Aktuálne

Dotácie

Fond na podporu športu

Tabuľa - multifunkčná športová hala s prekrytím

Eurofondy

Eurofondy

Interreg V-A

Interreg V-A

Oznámenie o prerušení dodávky elektriny

Stredoslovenská distribučná a.s.

Preklad (translations)

Aktuálne počasie

dnes, sobota 20. 4. 2024
dážď so snehom 5 °C 2 °C
dážď so snehom, slabý južný vietor
vietorJ, 3.03m/s
tlak1010hPa
vlhkosť91%
zrážky0.11mm
sneženie3.23mm
Mapa webu RSS Verzia pre seniorov

Facebook

Oznamy mestského rozhlasu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:1051
TÝŽDEŇ:7290
CELKOM:2423853

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Partnerské weby