Obsah

Termálne bazény oravice

Termálne kúpalisko Tvrdošín Oravice

Termálne kúpalisko v Oraviciach je OTVORENÉ
od 11.00 hod. do 20.00 hod.

Od 19.09.2022 od 11:00 hod. do 19.00 hod.

 

Virtuálna prehliadka Termálnych bazénov

Oravice

Geografická poloha Oravíc je veľmi výhodná i pre zahraničných turistov - z pohraničného mesta Trstená sú vzdialené len 14 km. Lákadlom pre milovníkov prírody je Juráňova dolina, ktorá už leží na území TANAPu. Potok Biela voda v nej vytvára úzky kaňon s menšími vodopádmi a na dne s vodou vymletými tzv. obrými hrncami. Zaujímavá morfológia, pestrá vegetácia a svojrázna fauna sú zaslúžene objektami ochrany štátu.

Termálne kúpalisko - celoročne otvorené.

Oravice sú jedinou lokalitou na Orave s prírodnou geotermálnou vodou. Na kúpeľné využitie sa riedi vodou z druhého geotermálneho vrtu, ako aj vodou z prírodných prameňov. V súčasnosti sa teplota vody v dvoch nekrytých bazénoch pohybuje v rozmedzí 34° C - 38° C. Vyhovuje to domácim návštevníkom i zahraničným turistom, lebo môžu celoročne do neskorých hodín využívať sírano-vápenato-horečnatú vodu s vysokým obsahom železa. Voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s priaznivými účinkami na organizmus - najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. Zatiaľ turistom vyhovuje, aj keď sú bazény v chladnej klimatickej oblasti, možnosť sedieť alebo mierne plávať v príjemnej vode a pritom sa dívať na končiare hôr. Donedávna to bola len vysnívaná dovolenka - cez deň výborná lyžovačka a večer rehabilitácia v zdraviu prospešnej mineralizovanej vode. Návštevníci Západných Tatier - Roháčov sa môžu tešiť, že si v areáli nielen dobre zaplávajú, ale aj zašportujú a občerstvia sa.

Nové reštauračné zariadenie

V priestoroch našich termálnych kúpeľov je v prevádzke aj nové reštauračné zariadenie, ktoré slúži návštevníkom na príjemne posedenie a občerstvenie po dobrom kúpeli. K dispozícii pre návštevníkov je tam takmer štyridsať miest. Návštevníkom ponúkame hlavne rýchloobčerstvenie - hamburgery, zapekanky, pizzu, ale aj hlavné jedlá. Okrem jedál si tu návštevníci môžu pochutiť aj na dezertoch, osviežiť sa nápojmi, či len tak posedieť pri tradičnej káve a čaji aj na terase.

Pre tých, čo sa chystajú navštíviť Oravice pripomíname, že reštaurácia je otvorená denne počas prevádzky termálnych bazénov.

Masérske a rehabilitačné služby pre krásu a zdravie.

V priestoroch termálnych kúpalísk v Oraviciach ponúka návštevníkom firma Pavol Kubinčák - Masérske služby, vaňové rašelinové kúpele, vírivú, podvodnú, klasickú masáž, masáž lávovými kameňmi, elektroliečbu, ale aj rašelinové zábaly s odpočívaním. Taktiež ponúkame  - manikúru, pedikúru, depiláciu a ďalšie služby pre skrášlenie tela.

Rehabilitačné a masérske služby sú návštevníkom k dispozícií počas prevádzky bazénov.

Vstupné na Termálne bazény /zmena od 19.01.2022/:

dospelí - 7 Eur
deti do 15 rokov - 3 Eur
deti do 5 rokov vstupné neplatia

Zľava pre obyvateľov Tvrdošína na základe preukazu občana Tvrdošína + dokladu totožnosti:
dospelí - 2 Eur
deti do 15 rokov a dôchodcovia - 1 Eur
deti do 5 rokov vstupné neplatia


Možnosť platenia platobnými kartami cez POS terminál.

MaestroMastercardMastercard electronicVisaVisa electronZBK

Telefón bazény: 043/539 4440