Obsah

Do práce na bicykli 2019

Typ: ostatné
Do práce na bicykliTakto sa volá celoslovenská súťaž so zaujímavou myšlienkou. O čo ide? Ako hovorí už názov, pokúsiš sa chodiť do práce - do školy na bicykli.

Ide hlavne o myšlienku podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách, motivovať samosprávy, aby na svojom území vytvárali kvalitné a bezpečné podmienky pre využívanie bicykla na prepravu po meste, motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali vo svojich sídlach potrebné podmienky a tiež aby prípadnými bonusmi motivovali zamestnancov, aby použili na dochádzanie do práce bicykel. Motivovať zamestnancov, aby namiesto motorového vozidla použili na dochádzanie do práce bicykel. Okrem toho, že niečo spravíš pre svoje zdravie, robíš niečo aj pre životné prostredie, tak prečo sa neprihlásiť?

Súťaž prebieha každoročne v priebehu mesiaca máj, kedy sa spoločné tímy prihlásia na stránke www.dopracenabicykli.eu a "evidujú" si dochádzku v tento mesiac. Dúfame, že viacerých to nakopne a nebude to absolvovať len v tento mesiac. Aj naše mesto, ako každoročne sa zapája do tohto projektu a chce ísť na to zelenšie. Viac informácií o súťaži a zaujímavých výhrach nájdete už na spomínanej stránke. Registrácia je možná už teraz, vidíme sa teda na cestách do práce na bicykli.


Vytvorené: 7. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 7. 3. 2019 13:17
Autor: