Obsah

Ďalší úspešný školský rok Gymnázia Tvrdošín

Typ: ostatné
Gymnázium Mesto Tvrdošín je nášmu Gymnáziu vždy veľmi nápomocné.

                My sa snažíme aspoň niekoľkokrát v roku túto pomoc oplatiť. Máme za sebou ďalší ročník projektu Gymnázdniny – denný letný tábor pre deti z mesta. Bol skvelý, zase raz.  Dovolíme si poznamenať, že naši gymnazisti – animátori - vaše deti, už teraz robia pre svoju budúcnosť oveľa viac, ako kážu učebné osnovy či vzdelávacie programy. Sú absolútne profesionálni, veľmi otvorení, múdri, láskaví...pre malých „z mesta“ veľkí kamaráti.

                Sme kľúčovou školou pre druhú najväčšiu dobrovoľnícku organizáciu na svete, AFS (American Field Service) s pôsobnosťou vo viac ako 60-tich krajinách sveta, ktorá sa v súčasnosti zameriava na vysielanie a hosťovanie študentov, triedne výmeny, prezentácie zamerané na spoznávanie nových krajín, kultúr a možností pre študentov. Naša škola sa už 6 rokov aktívne zapája do všetkých oblastí, hosťovali sme tri zahraničné študentky, uskutočnili 4 triedne výmeny, zorganizovali štyri víkendové pobyty pre študentov z celého sveta, ako aj nespočetné množstvo prezentácií na našej škole. Počtom aktivít a aktívnych dobrovoľníkov sme jednoznačne TOP medzi školami na celom Slovensku.

Cestovali sme. V rámci projektov hneď dvakrát úplne bezplatne na 10 dní do Čiech naučiť sa práci s videom, fotkami. Boli sme v Turecku, študenti z Turecka u nás....vždy je dobré, keď je príležitosť spoznať inú kultúru,  svet inak, tak akosi „ napriamo“. Podarilo sa, máme nové skúsenosti, podnety, chuť ísť do ďalších projektov.    

Víťazili sme, v projekte mladých podnikateľov Oravská raketa, a tak sa podaril Dublin -  niekoľko parádnych dní za odmenu. LEAF-Academy  zaujal  program študentiek tercie natoľko, že ich pozvali na slávnostné stretnutie účastníkov LEAF-u do Bratislavy. V medzinárodnom kole veľkej súťaže PREZENTIÁDA sme boli tretí. S projektom eTwinning Slovensko tretí. Vyhrali sme krajské kolá recitačných súťaží, divadelných súťaží, naše Gymnázium má tento rok víťaza celoslovenského kola Hviezdoslavovho Kubína – Martina Lorinca.

Verili sme...a podarilo sa. Zdenka a Timka majú možnosť nasledujúci školský rok študovať v USA, VB.

Zvládli sme monitor, za účasti školskej inšpekcie, najlepšie zo škôl v okrese Tvrdošín. Dlhodobo máme v rámci okolitých gymnázií najlepšie výsledky testov maturitnej skúšky z angličtiny. Máme naozaj skvelé deti i učiteľov, ktorí ich vedú. Hneď niekoľkí z nich – Mgr. Marianna Hrubcová a Ing. Žofia Dzuriková sú pozývaní na medzinárodné konferencie. A to je veľká vec.

Ďakujeme vám...za dôveru, za podporu v školskom roku, ktorý nebol ľahký, lebo niektoré veci sa skrátka dejú bez toho, aby sme sa vedeli brániť. Berieme to ako výzvu. Byť lepšími.

                                               s láskou Gymnázium

 

 

 

 

 


Vytvorené: 11. 7. 2019
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2019 15:12
Autor: