Obsah

Chodník zabezpečí bezpečný pohyb aj ľuďom s obmedzenou pohybovou schopnosťou

Typ: ostatné
Relaxačný chodník pozdĺž rieky Oravica o rozpočtovom náklade cca 130.000 eur bol začatý v predchádzajúcom roku. V tomto roku budú dokončené pozdĺž trasy v dĺžke 2,1 km tri prístrešky, náučné tabule s popisom fauny a flóry, historickým a súčasným popisom územia Oravíc, bude osadený doplnkový mobiliár lavičky, odpadkové koše a doplnená výsadba zelene.

Zámerom tohto projektu je zhodnotiť naše stredisko rekreácie a cestovného ruchu o vybudovanie ďalších peších a cyklistických chodníkov s turistickým a rekreačným charakterom v každom ročnom období. Projekt sa vo veľkej miere pričiní o ekonomický a spoločenský rozvoj pohraničia. Je orientovaný aj na znevýhodnené skupiny obyvateľstva, čo napomôže odstrániť nerovnosť príležitostí. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov euro fondov vo výške 59.000 eur.

 

Na mesiac máj sú v rámci projektu naplánované dve podujatia. Prvým bude „Otvorenie relaxačno-náučného chodníka s uskutočnením športovo poznávacieho dňa pre mládež a deti partnerských miest“ v predpokladaným termíne 22. mája a druhý „Náučno-relaxačný prechod pre  hendikepované osoby partnerských miest“ 23. mája.


Vytvorené: 12. 1. 2018
Posledná aktualizácia: 12. 1. 2018 22:15
Autor: Správca Webu