Obsah

Nordic Walking Orava 2022

Nordic Walking 2022Veľmi populárne cvičenie Nordic Walking (nazývané tiež severská chôdza) už natrvalo preniklo a neustále preniká do všetkých oblastí a regiónov Slovenska.

Dátum konania: 21. 5. 2022 začiatok od 08:30

Miesto konania: Oravice, miestna časť Oravice, 02744 Tvrdošín

Typ akcie: šport, aktívne trávenie voľného času

Organizátor: Róbert Kormaňák -inštruktor SNWA

Táto na prvý pohľad jednoduchá športová aktivita sa už trvalo zakoreňuje medzi rôzne skupiny obyvateľstva a osoby „s paličkami“ môžeme stretnúť fakticky v každom parku alebo lesnom chodníku.

Je tomu tak aj v regióne Oravy, kde sa už objavilo viacero tradičných formálnych aj neformálnych skupín walkerov – a práve pre nich všetkých je určené spoločné cvičenie Nordic Walking, ktoré sa bude konať v Oraviciach v sobotu, 21.5.2022 od 08:30 hod. ráno.

Toto cvičenie je určené pre širokú verejnosť a vstup na podujatie je voľný - nie sú požadované žiadne predchádzajúce skúsenosti ani telesná kondícia účastníkov. Do organizácie podujatia sa zapojilo viacero subjektov:

• Mesto Tvrdošín

• športový klub SSC Spartak Trnava

• FB komunita walkerov Nordic Walking Orava (FB: @NWOrava)

Lokalita Oravíc nebola pre cvičenie vybraná náhodou – umiestnením, polohou, množstvom chodníkov, rozlohou, prevýšením, povrchom chodníkov, krásnou prírodou ako aj dopravnou dostupnosťou a podmienkami na parkovanie sa jedná o priestor mimoriadne vhodný práve pre severskú chôdzu.

Organizátori sú presvedčení, že program podujatia je naozaj bohatý a atraktívny - pre záujemcov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti so severskou chôdzou, budú k dispozícii na zapožičanie aj palice Nordic Walking.

 

Organizátori na tomto mieste ďakujú mestu Tvrdošín ako aj ostatným partnerom za pomoc a podporu pri organizovaní a zabezpečení podujatia.

Na úplný záver vyjadrujú organizátori želanie aby sa všetkým účastníkom spoločne podarilo premeniť Oravice v sobotu, 21.5.2022, na jeden deň na "hlavné mesto Nordic Walking" na Slovensku.

za organizátorov

Róbert Kormaňák, organizačný garant

0915 711 745 (O2)

rkormanak@gmail.com


Vytvorené: 10. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 25. 4. 2022 09:34