Obsah

Otvorenie novej ľadovej plochy

Typ: ostatné
detský karnevalV pondelok 24. februára otvoril primátor mesta novú ľadovú plochu, ktorá bude slúžiť všetkým deťom ale aj dospelým.

Ďalší športový stánok rozšíri možnosti športovania v našom meste,v zime na hokej, korčuľovanie a v ostatných mesiacoch sa budú môcť hrávať aj iné športy. Na základe úspešného projektu Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na svojom zasadnutí 25. novembra rozhodol, že v Tvrdošíne sa postaví nová ľadová plocha. Na stretnutí vedenia mesta so zástupcami SZĽH, prisľúbil Miroslav Šatan sprístupnenie ľadovej plochy už začiatkom januára, avšak celý proces prípravy a výroby komponentov od českej dodávateľskej firmy sa predĺžil, a tak prvé práce na jej výstavbe začali od 7. februára. Po dovoze ma teriálu sa hneď začali práce na osadení a montáži ľadovej plochy, kontajnera a zapojená bola výkonná 3-tonová chladiaca jednotka. Naše mesto je prvým z dvadsiatich miest na Slovensku, kde je multifunkčná ľadová plocha už postavená. Mesto chystá projekt na prestrešenie tejto novej ľadovej plochy, aby sa na nej mohli hrať aj iné športy za každého počasia. Bude to skvelé zázemie pre mládež, pre nové ta lenty, ktorým mesto vytvori lo optimálne podmienky, ale aj pre ostatnú verejnosť.

Mobilná ľadová plocha bude využívaná takmer celoročne a  žiaci ju budú mocť využívať v rámci telesnej výchovy, rôznych tréningov ale aj vo voľnom čase. 

Pri príležitosti otvorenia novej ľadovej plochy sa uskutočnil detský fašiangový karneval.

FOTOGALÉRIA


Vytvorené: 21. 2. 2020
Posledná aktualizácia: 25. 2. 2020 10:49
Autor: