Obsah

Otvorene o extrémizme a aktuálnych témach

Typ: ostatné
Otvorene o extrémizmeObčianska iniciatíva Zabudnuté Slovensko po dlhšej prestávke zavíta v stredu 22.01.2020 do Tvrdošína. Koncert a diskusia s názvom „Otvorene o extrémizme a aktuálnych témach“ bude od 18:00 v Kine Javor na Krásnej Hôrke.

Celú diskusiu vedie novinár a fotograf Andrej Bán a hosťami bude  Eva Mosnáková, publicista Michal Havran a miestni občiansky aktivisti Ondrej Bukna a Jakub Ptačin.
Vstup na podujatie pre verejnosť je voľný a verejnosť bude mať možnosť zapojiť sa do diskusie.
Hlavnými zástupcami iniciatívy a organizátormi sú novinár Andrej Bán a občiansky aktivista Michal Karako.
Obsahovou stránkou je diskusia s verejne známymi osobnosťami na témy slobody, extrémizmu, xenofóbie, aktuálnych spoločenských tém, ale aj novodobej histórie Slovenska 20. storočia so zameraním na totalitné režimy, ktoré výrazne formovali a zasahovali do verejného aj súkromného života. Koncerty a diskusie sú zároveň vyjadrením spolupatričnosti jednotlivým regiónom Slovenska a akousi symbolickou podporou v tom, aby na ne „zodpovední“ ľudia mysleli a riešili konkrétne problémy v nich dlhodobo a adresne.
Program je rozdelený na doobedňajšie premietanie dokumentu a diskusiu so stredoškolskou mládežou a samostatný podvečerný koncert, ktorý budú striedať diskusie pre širokú verejnosť.
Bližšie informácie je možné získať aj na týchto stránkach:
webová stránka: www.zabudnuteslovensko.sk
facebooková stránka: Zabudnuté Slovensko
Zástupca občianskej iniciatívy Zabudnuté Slovensko: Michal Karako


Vytvorené: 9. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 24. 1. 2020 15:20
Autor: