Obsah

NORDIC WALKING ORAVA 2022

Typ: ostatné
Nordic Walking 2022Pozývame vás na športové podujatie, populárne cvičenie Nordic Walking - v preklade Severská Chôdza.

Dátum konania: 21.05.2022, začiatok od 08:30 hod.
Miesto konania: Oravice, miestna časť Oravice, 02744 Tvrdošín

Táto na prvý pohľad jednoduchá športová aktivita sa už trvalo zakoreňuje v rôznych skupinách obyvateľstva a osoby „s paličkami“ tak môžeme stretnúť fakticky v každom parku alebo na lesnom chodníku.

Je tomu tak aj v regióne Oravy, kde sa už objavilo viacero tradičných formálnych aj neformálnych skupín walkerov – a na nich všetkých je cielené spoločné cvičenie Nordic Walking, ktoré sa bude konať v Oraviciach v sobotu, 21.05.2022 od 08:30 hod. ráno.

Toto cvičenie je však určené hlavne pre širokú verejnosť a vstup na podujatie je voľný - nie sú požadované žiadne predchádzajúce skúsenosti ani telesná kondícia účastníkov.

Do organizácie podujatia sa zapojilo viacero subjektov:
• Mesto Tvrdošín
• športový klub SSC Spartak Trnava
• FB komunita walkerov Nordic Walking Orava (FB: @NWOrava)

Lokalita Oravíc nebola pre cvičenie vybraná náhodou – umiestnením, polohou, množstvom chodníkov, rozlohou, prevýšením, povrchom chodníkov, krásnou prírodou ako aj dopravnou dostupnosťou a podmienkami na parkovanie sa jedná o priestor mimoriadne vhodný práve pre severskú chôdzu.

Organizátori sú presvedčení, že program podujatia je naozaj bohatý a atraktívny - pre záujemcov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti so severskou chôdzou, budú k dispozícii na zapožičanie aj palice Nordic Walking.

Organizátori na tomto mieste ďakujú mestu Tvrdošín ako aj ostatným partnerom za pomoc a podporu pri organizovaní a zabezpečení podujatia.

Na úplný záver vyjadrujú organizátori želanie aby sa všetkým účastníkom spoločne podarilo premeniť Oravice v sobotu, 21.5.2022, na jeden deň na "hlavné mesto Nordic Walking" na Slovensku.

za organizátorov

Róbert Kormaňák, organizačný garant

0915 711 745 (O2)
rkormanak@gmail.com


Vytvorené: 25. 4. 2022
Posledná aktualizácia: 13. 5. 2022 14:05
Autor: