Menu
Mesto Tvrdošín
mestoTvrdošín

Vítame Vás na stránke mesta Tvrdošín

rozšírené vyhľadávanie
Kontakt

Adresa
Mesto Tvrdošín
Trojičné námestie 185/2
027 44 Tvrdošín

Tel.: 043/530 90 11
Fax: 043/532 21 07
Mail: tvrdosin@tvrdosin.sk

ďalšie kontakty

Medzinárodné projekty v ZŠ Š. Šmálika v Tvrdošíne

Medzinárodné projekty v ZŠ Š. Šmálika v Tvrdošíne

Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy spolu so svojimi pedagógmi zapojili do medzinárodných projektov v rámci programu Erasmus+ a to hneď do štyroch.

Projektové zámery troch z nich vypracovala p. uč. PaedDr. Dagmar Kormaňáková a tým  je naša škola koordinátorom v týchto projektoch.Projekty sú zamerané na tvorbu príbehov, na efektívne využívanie moderných technológií, vrátane využívania online nástrojov Web 2.0, na zvyšovanie kultúrneho a sociálneho povedomia žiakov, na výučbu angličtiny prostredníctvom príbehov ako zdrojom inšpirácie a zábavy. Na výstupy realizovaných aktivít sa využíva etwinningový priestor pre spoluprácu- Twinspace. So žiakmi partnerských škôl z Portugalska, Turecka, Rumunska, Talianska, Poľska, Švédska, Srbska, Macedónska a Bulharska žiaci začali pracovať na stanovených úlohách, z ktorých časť sa mala realizovať hlavne počas mobilít v školách partnerských krajín. Bohužiaľ súčasná epidemiologická situácia celosvetovej pandémie neumožňuje žiakom a pedagógom vycestovať do zahraničia a tak sme sa spolu so zahraničnými partnermi projektu s názvom We are better friends with stories rozhodli uskutočniť online mobilitu- virtuálne stretnutie prostredníctvom komunikačného nástroja a internetu. Žiaci celý týždeň pracovali na zadaných úlohách- tvorili ppt prezenzáciu o svojej krajine, vymýšľali príbeh na základe určenia piatich postáv, dekorovali maskotov- portugalských keramických kohútov ľudovými motívmi, nacvičovali tradičný portugalský tanec a prezentovali výsledky pred všetkými zúčastnenými. Každý deň sa virtuálne spájali s kamarátmi z partnerských škôl, komunikovali v angličtine na dané témy, čo umožnilo žiakom zlepšovať svoje komunikačné schopnosti v cudzom jazyku a lepšie spoznávať svojich zahraničných priateľov. Všetci zúčastnení v závere vyjadrili ľútosť nad tým, že sa v dôsledku pandémie nemohli vidieť a stretnúť všetci naživo a navštíviť a spoznať nové, zaujímavé miesta partnerskej krajiny Portugalska. Snáď sa nám takéto stretnutia podarí zrealizovať aspoň s partnermi ďalších projektov , do ktorých je naša škola zapojená.

Mgr. I. Šoltésová

Dátum vloženia: 1. 6. 2021 10:31

Aktuálne

Dotácie

Fond na podporu športu

Tabuľa - multifunkčná športová hala s prekrytím

Eurofondy

Eurofondy

Interreg V-A

Interreg V-A

Oznámenie o prerušení dodávky elektriny

Stredoslovenská distribučná a.s.

Preklad (translations)

Aktuálne počasie

dnes, utorok 21. 5. 2024
slabý dážď 22 °C 10 °C
slabý dážď, slabý juhovýchodný vietor
vietorJV, 2.5m/s
tlak1012hPa
vlhkosť53%
zrážky3.03mm
Mapa webu RSS Verzia pre seniorov

Facebook

Oznamy mestského rozhlasu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:482
TÝŽDEŇ:1477
CELKOM:2466195

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Partnerské weby