Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

16.11.2017 Aktivity Gymnázia Tvrdošín

Naše Gymnázium Tvrdošín sa zapojilo do súťažného projektu Euroscola 2018. Na základe vybranej témy: „Rok 2018 – Európsky rok kultúrneho dedičstva“ organizovalo rôzne aktivity pre svojich študentov i pre verejnosť.  FOTOGALÉRIA.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva usporiadalo Gymnázium Tvrdošín verejnú besedu s výtvarníkom Hieronýmom Balkom spojenú s výstavou „V znamení Y“, ktorá sa konala v Galérii Schurger v Tvrdošíne dňa 16.11.2017.

17. november nie je len sviatkom študentov. Je najmä dňom, kedy si pripomíname obdobie boja za slobodu a demokraciu. Tak ako v roku 1989 bol významný pre našu svojbytnosť, tak sa do našej histórie zapísal tento dátum aj v roku 1939, kedy mladí študenti verejne vyjadrili svoj názor protestom proti nacistickej okupácii. Ich silný odkaz je pre obyvateľov Tvrdošína stále nesmrteľný, zvlášť preto, že jedným z nich bol aj rodák z Tvrdošína - Marek Frauwirth. Jeho hrdinskú smrť zachytil práve Hieroným Balko v pamätníku „Zápalky“, ktorý má už dlhé roky svoje čestné miesto v tvrdošínskom parku. Každý rok sa pri ňom stretnú maturanti miestnych stredných škôl a slávnostným spevom študentskej hymny Gaudeamus si pripomínajú významný fakt, a síce, že sloboda a všetky výhody, ktoré má mladý človek dnes, neboli vždy samozrejmosťou.

Do sveta so Štefánikom

Noc v škole

Škola priateľská k deťom

Študentská kvapka krvi