Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

23.6.2017 Peace Run v Tvrdošíne

"Mier začína u mňa". Toto je heslo mierového behu PEACE RUN. Tento štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorú nesú cez viac ako 140 krajím sveta státisíce dobrovoľných bežcov, zavítal aj do nášho mesta Tvrdošín v piatok 23. júna na Trojičné námestie. Horiaca pochodeň symbolizuje mier a svet je taký dobrý, akí dobrí ľudia v ňom žijú. Každý z nás má v sebe plameň nádeje - túžbu po lepšom svete a šťastnejšej budúcnosti. S každým podaním pochodne mieru z ruky do ruky sa tento plameň šíri od srdca k srdcu po celom svete. Na Slovensku organizujú tento beh športovci a dobrovoľníci z OZ Sri Chinmoy Marathon Team. 

FOTOGALÉRIA

15.6.2017 Vyhodnotenie umeleckých súťaží

Ako povedal Lev Nikolajevič Tolstoj „Umenie je kvet života celej spoločnosti“. A naozaj, umelecké diela rozosievajú radosť, podporujú kreativitu a najmä plnia estetickú funkciu. Zdobia príbytky, kostoly, hrady i galérie. Nech je človek na akomkoľvek mieste na svete, nájde tam umenie v rôznorodej forme. Aj žiaci z nášho mesta sa zmenili na malých umelcov, ktorí sa popasovali s 12. ročníkom súťaží „Paleta Márie Medveckej“ a „Gessayovo pero“, ktoré vyhlásilo mesto Tvrdošín a Miestny odbor Matice slovenskej.

Čítať ďalej...

25.6.2017 Koncert krásnych melódií

Koncert krásnych melódií v podaní žiakov a učiteľov ZUŠ Tvrdošín sa uskutočnil v nedeľu 25. júna 2017 v Drevenom gotickom kostole Všetkých svätých. FOTOGALÉRIA.

30.7.2017 12.ročník FORDYCHU 2017 úspešne za nami

12. ročník Festivalu malých dychových hudieb a Krajská súťaž detských a mládežníckych dychových hudieb s postupom na celoštátnu súťaž Dolná Súča 2018, sa uskutočnili v nedeľu 30. júla na Trojičnom námestí v Tvrdošíne. FOTOGALÉRIA

Čítať ďalej...

9.6.2017 Na bicykli po trase Via Magna a Okolo Slovenska

Každoročne začiatkom júna priaznivci Pustého hradu zo Zvolena organizujú cyklojazdu po stopách obchodnej cesty, ktorá smerovala od Baltického až po Jadranské more. Jej časť prechádzajú zvolenskí cyklisti pod názvom Cyklojazda Via magna. Cyklisti z Cykloklubu Tvrdošín boli odštartovaní primátorom mesta z Trojičného námestia a s dobrou náladou sa zúčastnili 50. ročníka Okolo Tatier. Pelotón, ktorý mal rekordný počet prihlásených prechádza aj cez naše mesto. FOTOGALÉRIA.


 

 

7.6.2017 TVRDOŠÍN DEŤOM

Veselé popoludnie v mestskom parku s názvom "TVRDOŠÍN DEŤOM"  sa uskutočilo v stredu 7. júna  v mestskom parku, kde boli pripravené zábavné a poučné stanovištia, rôzne maškrty, mini handmade jarmok, nechýbala tombola, preteky lezúňov, energické vystúpenia tanečníkov z CVČ a v závere sa všetky deti tešili z divadla Marfušine dobrodružstvá v podaní hercov z Divadla Drak z Prešova.

Čítať ďalej...

22.-23.7.2017 XXVII. Folklórne slávnosti pod Osobitou sa skončili

V Oraviciach, sa skončili XXVII. Folklórne slávnosti pod Osobitou, ktoré sa konali 22. a 23. júla 2017 v prírodnom amfiteátri v Oraviciach.

Fotogaléria: Sobota 1Sobota 2, Nedeľa 1, Nedeľa 2

Čítať ďalej...

1.6. 2017 Deň detí zahájili sirény

Medzinárodný deň detí sa tento rok niesol v duchu spoznávania záchranných zložiek a ich prác. Deti z nášho mesta spoločne odštartovali spustenie sirén a svojimi zvučnými hlasmi dokázali, že ich vedia s ľahkosťou prekričať.

Čítať ďalej...

4.6.2017 Cestný beh - Tvrdošínska dvanástka15. ročník úspešne za nami

Cestný beh Tvrdošínska dvanástka má v Tvrdošíne zakorenenú tradíciu, veď tento rok sa bežal už 15. ročník tohto podujatia. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

16.5.2017 Aktivity mesta prezentované vysokoškolákom

Naše mesto navštívilo 16. mája 70 vysokoškolákov s doktorantmi a profesormi z Katedry regionálnej geografie, ochrany a plánovania krajiny Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. 

Čítať ďalej...

Veľkonočné rapkanie

Počas Veľkonočných sviatkov, kým je Ježiš Kristus pochovaný až do zmŕtvychvstania sú všetky zvony a zvonce zaviazané a teda nezvonia.

Čítať ďalej...

14.5.2017 Mamy treba ľúbiť

V nedeľu 14. mája 2017 pri príležitosti Medzinárodného dňa matiek sa na pozvanie primátora stretli v kine Javor mamičky a staré mamy z nášho mesta, kde im osobitne poďakoval za všetko, čo pre svoje deti s láskou a nezištne robia. Na tejto akadémii bola ocenená Matka roka 2016 pani Janka Zembjaková. V kultúrnom programe sa predstavili deti nášho mesta a spevák Ludo Kuruc, ktorý zaspieval najväčšie hity Karola Duchoňa. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

30.3.2017 Čarovná noc v materskej škole

Z večera 30.3.2017 do rána 31.3.2017 sa Materská škola na Oravskom nábreží premenila na Rozprávkovo. Deti v materskej škole o 17.30 hod. vítali rôzne rozprávkové bytosti, ktoré ich premenili na škriatkov.

Čítať ďalej...

23.3.2017 Nesieme Morenu

,,Morena, Morena, kde si prebývala...“ Tóny tejto známej ľudovej piesne sa niesli Materskou školou na Oravskom nábreží dňa 23.03.2017. Deti si povedačkami, piesňami a tancami pripomenuli tradície našich predkov a vynesením Moreny, tak poslali zimu a choroby na dlhý odpočinok.

Čítať ďalej...

4.4.2017 Uvítanie detí

Stať sa rodičom znamená mať zodpovednosť. Počas deviatich mesiacov, kedy sa pripravujeme na príchod nového človiečika na svet, túto prípravu nepodceňujeme.

Čítať ďalej...

Marec mesiac knihy

Marec je okrem príchodu jari známy aj tým, že je to mesiac venovaný knihám. Tie nás životom sprevádzajú neustále, najprv nám rodičia čítajú rozprávky, recitujeme z nich básničky, zahĺbime sa do dobrodružných románov, fascinujú nás dejiny, historické fakty i výmysly, vynálezy, príroda, život... Toto všetko vieme nájsť v najväčšom poklade ľudstva – v knihách. Sú obrazom myšlienok celej spoločnosti.

Čítať ďalej...

17.5.2017 Tajomstvá lesa bližšie k deťom

Stredná odborná škola lesnícka každý rok organizuje poznávacie podujatie pod názvom „Deň lesov“, kde sa hravou a pútavou formou žiaci a pedagógovia snažia zaujať deti základných škôl. Na niekoľkých stanovištiach v stredu 17. mája mohli žiaci ZŠ M. Medveckej a Š. Šmálika  poznávať stopy zvierat, druhy stromov, ale zoznámili sa tiež s drevokazným hmyzom a spôsobom jeho likvidácie. FOTOGALÉRIA.

29.3.2017 Spomienková akadémia venovaná J. M. Hurbanovi

Spomienková akadémia venovaná J. M. HURBANOVI pri príležitosti 200. výročia od jeho narodenia sa uskutočnila v stredu 29. marca 2017 v kine Javor. Slávnosť zorganizovalo  Mesto Tvrdošín, Oravské kultúrne stredisko D. Kubín a Matica slovenská za účasti zástupcov Matice slovenskej, Mesta Tvrdošín a iných pozvaných hostí. FOTOGALÉRIA

Čítať ďalej...

4.3.2017 Stopa bez hraníc za účasti poľského prezidenta

Medzinárodné preteky "Stopa bez hraníc" si v sobotu 4. marca zaknihovali svoj 8. ročník. V poľskom Witowe sa primátor mesta Ivan Šaško spolu s poslancami mestského zastupiteľstva a zástupcami Gminy Kościelisko stretli s poľským prezidentom Andrzejom Dudom. 

Čítať ďalej...

26.3.2017 Tvrdošín našiel talenty

 

Počas 8. ročníka súťaže "Tvrdošín hľadá talent", ktorú organizovalo mesto Tvrdošín, Centrum voľného času a SZUŠ M. Rosinu, si svoj talent zmeralo 13 finalistov.

Čítať ďalej...