Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

16.11.2016 GymtsStar

Hudba je ako jazyk bez slov. Práve preto sa učitelia cudzích jazykov na Gymnáziu v Tvrdošíne, v spolupráci s vedením školy a mestom Tvrdošín, aj tento rok rozhodli pre svojich študentov zorganizovať už druhý ročník hudobno - speváckej súťaže GymtsSTAR.

Súťaž sa konala 16.11.2016 pri príležitosti Dňa študentstva. Aj vďaka udalostiam, ktoré si 17. novembra pripomíname, sa mladí ľudia môžu učiť cudzie jazyky, cestovať či študovať v zahraničí, čo predtým bolo nemožné alebo prinajmenšom veľmi zložité. Cieľom súťaže bolo používať niektorý z jazykov, ktoré sa vyučujú na škole, upevniť triedne kolektívy a ukázať hudobné a spevácke talenty, ktoré sa v mnohých študentoch často len skrývajú. Už pár týždňov pred súťažou sa všetky triedy usilovne pripravovali, skúšali a vyberali to najlepšie, čo by mohli svojim spolužiakom i verejnosti ukázať. Odborná porota mala preto ťažkú úlohu, aby určila víťazov jednotlivých kategórií, lebo všetky triedy boli niečím výnimočné a predviedli naozaj kvalitné predstavenie. Patrí im za to velikánska pochvala!!!

Poradie v prvej kategórii je čisto náhodne aj symbolické:

  1. miesto: príma A s nemeckou verziou piesne Včielka Maja

  2. miesto: sekunda A s anglickou piesňou Cold water

  3. miesto: tercia A s anglickou piesňou Renegades

  4. miesto: kvarta A s francúzskou piesňou Je veux

Poradie v druhej kategórii:

  1. miesto: III.A – ruštinári s ruskou verziou piesne Hurt

  2. miesto: sexta A s piesňou In the jungle

  3. miesto: II.A s piesňou Lazy song

  4. miesto: IV.A so zmesou ruských piesní

  5. miesto: septima A s piesňou Love yourself

  6. miesto s rovnakým počtom bodov: I.A - Hallelujah, kvinta A - španielska Duele El Corazon, III.A – nemčinári s nemeckou piesňou So still. Aj tieto piesne boli naozaj vynikajúco predvedené!

Dúfame, že všetci študenti si svoj sviatok užili a od svojich spolužiakov získali ďalšiu inšpiráciu i poučenie.