Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

25.8.2016 - Súťaž o najkrajšiu záhradku v našom meste

Tak ako je pravda, že umelecké dielo je potravou duše, je pravda aj citát nemeckého spisovateľa Heinricha Seidela: „Nemáme domov hľadať, ale domov vytvárať“. Pritom domov je také malé umelecké dielo každého jedného človeka. Buduje a tvorí ho srdcom aj dušou.

Vkladá doň kúsok seba presne tak, ako maliar vkladá vlastné myšlienky do svojho obrazu. Domov je odrazom každej osoby, či skôr osobnosti, ktorá je jeho súčasťou. Detská izba hrá veselými farbami, spálňa je oázou pokoja. A presne takú oázu, potravu pre dušu, človek hľadá aj vo svojej záhrade. Vysádza kvety či stromy tých farieb, ktoré lahodia všetkým jeho zmyslom. Vytvára priestor pre relax. Pracovný aj voľnočasový. Záhrada je vraj kópiou ľudskej duše a podeliť sa o zážitok z nej znamená podeliť sa o kúsok seba, o kúsok svojho šťastia a pozitívnej energie. Každoročne tento zmysel pre krásu hodnotí komisia cestovného ruchu, podnikateľských aktivít a verejného poriadku pri MZ. Vyhodnocuje estetický vkus i lásku ku kvetom majiteľov balkónov, vchodov do bytoviek, predzáhradok a záhrad pri rodinných domoch vo všetkých častiach nášho mesta. Priamo v teréne si členovia komisie pozreli jednotlivé mestské časti a zároveň vyhodnotili  tých najlepších, ktorým odovzdala ceny.

FOTOGALÉRIA

 

Vyhodnotená bola záhrada rodiny Medveckej z Hríbikov č. d. 121, rodiny Rusnákovej  z časti Pod Žiarcom č.d. 884, rodiny Jančekovej z Vladiny č. d. 861, rodiny Medveckej z Krásnej Hôrky č.d. 258 a bytovka č. 13 v Medvedzí.