Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

24.5.2016 Spisovateľ Peter Huba v Tvrdošíne

Pozvanie na besedu, ktorá sa uskutočnila v utorok 24.5.2016 v spoločenskej sále nad požiarnikmi v Tvrdošíne,  prijal historik, prozaik a vydavateľ, súčasný riaditeľ Oravskej knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne pán Peter Huba.

 Deti zo ZŠ Štefana Šmálika v Tvrdošíne sa potešili a besedy sa zúčastnili mladší i starší žiaci. Peter Huba je rodák z Veličnej (28.6.1949), ktorý v súčasnosti žije v Dolnom Kubíne. Vyštudoval históriu, pôsobil ako riaditeľ Okresného archívu, Oravskej galérie, Oravského múzea. Napísal historické prózy pre deti i dospelých, životopisný román, i odbornú literatúru. Je tiež zostavovateľom i spoluautorom monografií oravských miest a obcí, napríklad aj Tvrdošína.

Spisovateľ pútavo rozprával o písaní a vydávaní svojich kníh, odpovedal na otázky, prezentoval knihy, ktoré priniesol deťom na ukážku . S veľkým záujmom sme počúvali a dozvedeli sa veľa nového. Besedou sprevádzala a moderovala Mgr. Miriam Kazimírová – koordinátorka služieb a kultúrno-výchovnej činnosti v Oravskej knižnici A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Pán Peter Huba zakončil svoje rozprávanie autogramiádou, a sľúbil, že  pošle ako dar niektorú zo svojich kníh a my sa potešíme, keď bude  s venovaním a podpisom. Ďakujeme pekne.. FOTOGALÉRIA.