Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

12.09.2015 Uskutočnil sa 1.ročník podujatia-Na vrchol možností

Bežecké a cyklistické podujatie s názvom "Na vrchol možností" - beh a jazda na bicykli na Javorový vrch zaknihovalo svoj prvý ročník 12. septembra 2015.

Organizátorom podujatia bolo občianske združenie Projekt plus v spolupráci s mestom Tvrdošín. Priaznivé slnečné počasie prialo nielen cyklistom, ale aj bežcom. Súťažilo sa v štrnástich bežeckých a cyklistických kategóriách. Na štart na Michalskom námestí sa postavilo celkovo 32 pretekárov, ktorých odštartovala zástupkyňa mesta Mgr. Vlasta Jančeková. V kategórii A1 - muži 18 - 40 rokov si najlepšie počínal Wawrzyniec Tadeusz Pawski z Poľska, ktorý dosiahol aj najrýchlejší čas v behu na Javorový vrch, keď zaznamenal čas niečo nad 30 minút. Druhý skončil v tejto kategórii Ján Albert a tretí skončil Štefan Vajduľák. V kategórii A2 - ženy 18 - 40 rokov sa najlepšie darilo Alžbete Železníkovej, ktorá dosiahla vynikajúci čas, keď dobehla za 34 minút. Na druhom mieste dobehla Jana Žuffová a na treťom Linda Laurinčíková. V kategórii A3 - muži nad 40 rokov si najlepšie počínal Vladimír Pánik. Druhý skončil výborný tvrdošínský bežec Roman Petrikovič a tretí Ľubomír Madaj. Kategória A4 - ženy nad 40 rokov mala jedinú účastníčku a to Janu Kršákovú, ktorá sa zaskvela časom niečo nad 42 minút.

V kategórii Cyklo sa súťažilo na bicykli v troch kategóriách. V kategórii B1 - muži 18 - 40 rokov si najlepšie počínal Daniel Kristofčák, keď trasu prešiel na bicykli za necelú polhodinku. Výborne mu sekundoval Miloš Lašák, ktorý prišiel nakoniec do cieľa na druhom mieste. Na treťom mieste prišiel Branislav Chomistek. Zaujímavé vyvrcholenie mala kategória B3 muži nad 40 rokov, keď prvý prišiel na bicykli Ján Kršák. Zaujímavý súboj zviedli medzi sebou Štefan Belvončík a Peter Štefanec, keď prvý menovaný prišiel o 32 sekúnd skôr ako druhý menovaný. Kategória B4 - ženy nad 40 rokov mala opäť len jedinú účastníčku a to Andreju Tabatchek, ktorá prišla do cieľa za 38 minút a 54 sekúnd.  "Vzhľadom na to, že to bol prvý ročník tohto podujatia ho hodnotím veľmi pozitívne, čo sa týka účasti aj organizačnej stránky. Náročná trasa odradila veľa ľudí no tí, ktorí sa na ňu postavili určite v cieli neľutovali. Po vyhodnotení súťaže a občerstvení spestrili program na Michalskom námestí skupina Goodbye Guns a ďalší. Touto cestou ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tomto podujatí, či už organizačne alebo účasťou v pretekoch," povedal predseda občianskeho združenia Projekt plus a jeden z organizátorov podujatia Karol Blaho.