Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

27.07.2015 EXPO Miláno 2015

V rámci svetovej výstavy EXPO Miláno 2015 s ústrednou témou "Uživiť planétu, energia pre život" sa v dňoch 20.07-27.07.2015 v pavilóne Slovenskej republiky predstavil návštevníkom Žilinský kraj. Metropola Talianska hostí tradičnú výstavu, na ktorej sa predvedie viac ako 140 oficiálnych účastníkov, medzi ktorými sa počas Týždňa Žilinského kraja odprezentovali aj zástupcovia Žilinskej župy.

Nosnou myšlienkou prezentácie Slovenska je tento rok "Slovensko – svet do vrecka", a preto sa aj Žilinský kraj inšpiroval a prezentoval svoje územie ako životaschopný, rýchlo sa rozvíjajúci región. Naše mesto Tvrdošín reprezentoval výtvarník Miroslav Knap, ktorý počas prezentácie svojej umeleckej tvorby naživo maľoval obraz a kreslil malé obrázky na tému „Maľovaný Žilinský kraj“, ktoré následne rozdával návštevníkom nášho slovenského pavilónu.

Počas prezentácie Žilinského regiónu sa predstavila aj terchovská muzika, ktorá je zapísaná do Svetového zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva, drotár, pernikárka a viacerí iní umelci.