Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

15.7.2015 Slávnostné otvorenie koliby Hubertka v Oraviciach

Koliba Hubertka v Oraviciach sa po necelom roku stavebných prác dočkala a 15. júla 2015 bola slávnostne otvorená pre verejnosť. Slovenskí i zahraniční turisti si tu okrem pohľadu na jedinečnú drevenú architektúru zakomponovanú v oravickej prírode vychutnajú aj naše tradičné ľudové jedlá v príjemnom prostrední pri krbe či na terase.

 

Výstavbu koliby sa rozhodli realizovať Urbárski spolumajitelia z nášho mesta. Tých jednak podnietila kalamita, vďaka ktorej bol dostatok dreva a jednak myšlienka, že tu po sebe musia čosi zanechať pre budúce generácie. Namiesto klasickej stuhy, ktorej prestrihnutie má symbolizovať otvorenie brán však pri vchode čakala iná prekážka, na ktorej zdolanie bolo treba kúsok sily a zručnosti s pílou. Táto milá povinnosť pripadla najstaršiemu z členov Urbáru, Alojzovi Kováčovi.

 

Priestory interiéru v spoločnej modlitbe vysvätili dekan Ľubomír Pekarčík a novovymenovaný správca farnosti Tvrdošín, František Reguly. Po pokropení svätenou vodou všetkých svetových strán venoval dekan Pekarčík primátorovi obraz sv. Huberta, patróna poľovníkov a lesníkov, ktorý ma ochraňovať kolibu nesúcu jeho meno a aj všetkých, ktorí do nej zavítajú.

FOTOGALÉRIA