Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

01.-02.08.2015 "O Galisovu loptu" s medzinárodnou účasťou

Medzinárodný futbalový turnaj mladších žiakov v kategórii U-13 sa uskutočnil prvý augustový víkend na futbalovom štadióne v Tvrdošíne.

Záštitu nad týmto turnajom prebral poslanec národnej rady a splnomocnenec vlády pre šport Dušan Galis, ktorý venoval ceny, a po ktorom bol turnaj pomenovaný ako turnaj "O Galisovu loptu". Sám Dušan Galis spolu s primátorom mesta Tvrdošín Ivanom Šaškom prišli tento turnaj otvoriť, pričom obaja popriali mladým futbalistom veľa gólov a športových úspechov.

Počas dvojdňového futbalového zápolenia sa stretli družstvá zo Slovenska, Česka a Poľska. Na turnaji sa zúčastnili: Tvrdošín, Oravská Jasenica, Dolný Kubín, Zuberec, Nižná, Trstená, Dlhá, Istebné, z Poľska na turnaj pricestovalo mužstvo z Jablonky a Českú republiku na turnaji reprezentovalo Valašské Meziříčí.

Družstvá boli rozdelené na dve skupiny, pričom v skupinách sa hralo systémom každý s každým. V A skupine sa stretli Oravská Jasenica, Dolný Kubín, Valašské Meziříčí, Trstená a Dlhá nad Oravou. V B skupine hrali Tvrdošín, Jablonka, Zuberec, Nižná a Istebné. Najlepšie sa v skupinách darilo Oravskej Jasenici a Tvrdošínu. Obe družstvá svoje skupiny suverénne vyhrali a tým si zabezpečili postup do finále. Ale nepredbiehajme. V zápasoch o umiestenie sa najprv stretli družstvá Nižnej a Valašského Meziříčí o 9.-10. miesto. Lepšie sa v tomto zápase darilo našim susedom z Čiech, ktorí vyhrali 6:2. V zápase o 7.-8. miesto na seba narazili Trstená a Istebné. V tomto zápase za kratší koniec povrazu ťahali hráči Trstenej, ktorí s Istebným prehrali tesne 0:1. Zápas o 5.-6. miesto bol napínavý až do samého záveru. Stretli sa v ňom družstvá Dolného Kubína a Jablonky. Po riadnom hracom čase zápas skončil nerozhodne 1:1. Na rad teda prišli penalty, v ktorých mali viac šťastia hráči Jablonky a obsadili tak konečné 5. miesto. V zápase o tretiu priečku sa stretli Zuberec a Dlhá nad Oravou. Po konečnom hvizde rozhodcu sa z bronzovej priečky nakoniec tešil Zuberec. Dlhá nad Oravou skončila na nepopulárnej štvrtej priečke. Finálový zápas bol ako vrchol turnaja na programe ako posledný. V ňom sa stretli, ako sme už vyššie naznačili, domáci Tvrdošín a Oravská Jasenica. O všetkom sa rozhodlo už v prvom polčase zápasu, keď Tvrdošín gólmi Morinu, Betuštiaka a Kolenu vyhrával už 3:0. V druhom polčase už Tvrdošín kontroloval priebeh zápasu a po záverečnom hvizde rozhodcu sa zaslúžene tešil z celkového triumfu na turnaji. Za najlepšieho strelca bol vyhlásený Martin Jurina so Zuberca, najlepším hráčom bol Lukáš Křenek z Valašského Meziříčí a najlepším brankárom sa stal Jakub Novák z Tvrdošína.

Na záver bolo na programe vyhodnotenie turnaja spestrené tanečným vystúpením skupiny Minihop z Tvrdošína. Následne už primátor mesta Ivan Šaško odovzdal všetkým družstvám poháre a diplomy za účasť a prvé tri družstvá si odniesli aj medaily. Tento futbalový turnaj má zatiaľ za sebou len svoj prvý ročník, ale všetci pevne veria, že sa bude konať každý rok, pretože futbalových skúseností pre deti nie je nikdy dosť.

Fotogaléria sobota 01.08.2015 - 35 fotiek

FOTOGALÉRIA SOBOTA 01.08.2015 - 420 fotiek

Fotogaléria nedeľa 02.08.2015 - 41 fotiek

FOTOGALÉRIA NEDEĽA 02.08.2015 - 595 fotiek