Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

25.-26.7.2015 Skončili sa XXV.Folklórne slávnosti pod Osobitou

Mesto Tvrdošín usporiadalo jubilejný XXV. ročník Folklórnych slávností pod Osobitou v Oraviciach, ktoré sa konali 25.-26. júla 2015 v prírodnom amfiteátri v Oraviciach. FOTOGALÉRIA: SOBOTA 25.7.2015, NEDEĽA 26.7.2015

V sobotnom programe ste si mohli vychutnať ľudovú hudbu v podaní speváckeho súboru Lúčanka z Lietavskej Lúčky, ktorého repertoár sa skladá z ľudových a žartovných piesní z regiónov Slovenska a trávnic. Ďalej sa Vám predstavil folklórny súbor Bystričan z Považskej Bystrice spevmi a tancami z Považia. Folklórny súbor Erdevik zo Srbska nám priblížil hudbu a tance krajanov tam žijúcich.

Nedeľný program sa už tradične začal slávnostnou odpustovou svätou omšou v amfiteátri. Po nej sa predstavila ľudová hudba Šimekovci zo Suchej Hory s goralskými piesňami z Oravy, folklórny súbor Telgárt z Telgártu, folklórny súbor Erdevik zo Srbska, folklórny súbor Janoštínovci zo Zuberca a folklórny súbor Skorušina z Liesku. Zlatým klincom programu bol folklórny súbor Železiar z Košíc, ktorý sa predstavil v programe pásmom „Vichodňarom na dzeku, druhim pre pocechu“.