Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

26.-27.7.2014 Skončili XXIV. Folklórne slávnosti pod Osobitou

Mesto Tvrdošín usporiadalo XXIV. FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI POD OSOBITOU v Oraviciach, ktoré sa uskutočnili v sobotu a v nedeľu 26. - 27. 7. 2014 v prírodnom amfiteátri v Oraviciach. Fotogaléria SOBOTA, NEDEĽA.

 

Spoluúčasť:

V programe sa predstavili v sobotu 26.7.2014  FS DZIANISZ Poľsko - goralské spevy a tance, FS DUBINA Rožňava - „Po rejdovsky“ – tance a spevy z Rožňavy FS KUTZI z Yurécuara, Michoacán Mexiko - hudba a tance z ďalekého Mexika

Program pokračoval v nedeľu 27.7.2014 a to slávnostnou odpustovou sv. omšou, ktorá sa konala v amfiteáteri v Oraviciciach. Po sv. omši začal kultúrny program a to v podaní  ľudovej  muziky z Brezovice a FS Brezovica - goralskými piesňami, spevmi a tancami z Oravy. Ďalej program pokračoval vystúpením FS MÁJ Piešťany - „V tom pišťanskom poli...“ a z ďalekého Mexika prišiel  FS KUTZI z Yurécuara, Michoacán Mexiko, FS SLIAČANKA Liptovské Sliače - spevy a tance z Liptova, FS DUBINA Rožňava - „Po rejdovsky“ - tance a spevy z Rožňavy, FS TECHNIK Bratislava - "Technikárska kopa"