Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

5.4.2014 -Tvrdošín je hlavným mestom Slovenska v ženskom florbale

Takmer týždňové oslavy titulu majsteriek Slovenska vo florbale pokračovali vo štvrtok podvečer na MsKS prijatím úspešných hračiek a členov realizačného tímu primátorom mesta Ivanom Šaškom.  FOTOGALÉRIA.

Fantastická nálada na tomto stretnutí panovala od úvodu aj, keď je to už nejaký ten týždeň od zisku majstrovského titulu. Na začiatku stretnutia bola krátka kultúrna vložka v podaní umelcov zo ZUŠ v Tvrdošíne. Pre majsterky Slovenska pripravilo mesto krátky film,

v ktorom si všetci zúčastnení pripomenuli tieto pamätné chvíle. Potom sa ujal slova samotný primátor a zároveň hostiteľ Ivan Šaško, ktorý vo svojom prejave poďakoval a ocenil vecne aj finančne všetkých tých, ktorí sa na tomto úspechu podieľali. Nie nadarmo je Tvrdošín pre tento rok hlavným mestom Slovenska v ženskom florbale. Veď okrem majsteriek Slovenska v ženskej extralige tú ešte máme ďalšie dva mládežnícke kolektívy, ktoré tento rok stoja na špici slovenského florbalu. Staršie žiačky z Tvrdošína sa stali na klubovej úrovni majsterkami Slovenska. Po úspešnej kvalifikácii v krajských ligách sa podarilo žiačkam postúpiť na záverečný turnaj, ktorý sa konal zhodou náhod v Tvrdošíne. Pred domácim publikom jednoznačne kráčali za svojim cieľom a zaslúžene vyhrali celý turnaj. Na majstrovstvách Slovenska na úrovni klubov štartovali aj ich staršie kolegyne - dorastenky. Na finálovom turnaji v Tvrdošíne narazili na trpké sklamanie až vo finále, keď sa im nepodarilo zvíťaziť nad Smolníkom, no i napriek tomu patrí dievčatám poďakovanie, však sú vicemajsterky Slovenska v tejto kategórii.

V poradí tretí florbalový titul majstra Slovenska v Tvrdošíne získali staršie žiačky športovej triedy zo základnej školy M. Medveckej pod vedením Milana Burdeľa. Po víťazstvách v obvodnom, okresnom a krajskom kole sa naše staršie žiačky prebojovali na hlavné celoslovenské kolo do Dunajskej Stredy. Víťazi ôsmich krajov bojovali o celkový titul majstra Slovenska. Tvrdošínske dievčatá neprehrali jediný zápas a dokázali, že patria medzi najlepšie na Slovensku. Svojim víťazstvom si zabezpečili postup na medzinárodný turnaj V- 4 do Trnavy, kde si zmerajú sily s víťazmi Maďarska, Čiech, a Poľska. 

 „Práca s mládežou prináša ovocie a klub momentálne patrí medzi florbalovú špičku na Slovensku. Je to odraz podmienok, ktoré v našom meste máme. Ďakujem dievčatám za podané výkony a bojovnosť. Taktiež mestu Tvrdošín a ZŠ M. Medvedzie za podporu."