Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

7.5.2014 Deň lesov v podaní SOŠ lesníckej

Poznávanie listov stromov, pílenie dreva, rôzne súťažné disciplíny a sladké odmeny pre deti. Toto všetko si pripravili študenti a pedagógovia SOŠ lesníckej v Tvrdošíne v spolupráci s námestovským Lesným závodom pri príležitosti Dňa lesov. Zaujímavým podujatím, ktoré sa konalo 7. mája 2014 v mestskom parku na Trojičnom námestí v Tvrdošíne, prekvapili "lesníci" tých najmladších žiačikov zo ZŠ Nižná, ZŠ Štefana Šmálika Tvrdošín a ZŠ M. Medveckej v Tvrdošíne.  FOTOGALÉRIA

Mestský park sa od skorých ranných hodín niesol v znamení príprav súťažných disciplín, ktoré pre druháčikov a tretiačikov zo základných škôl znamenali množstvo prekvapení a zábavy. Postupne sa park plnil deťmi od tých najmenších až po okoloidúcich, ktorí sa tiež prišli pozrieť na zaujímavú akciu. Deťúrence tu mohli vidieť veľké množstvo výrobkov z dreva a kovu, ktoré na odbornom výcviku vyrobili študenti SOŠ v Tvrdošíne.

 

Obmieňanie súťažných disciplín, vzájomné povzbudzovanie sa, veselý detský smiech, žiarivé očká i radosť z darčekov a zo sladkej odmeny. V takom duchu sa nieslo celé podujatie. Deti sa mohli občerstviť sladkým čajom, alebo minerálnou vodou a dobrú náladu umocňovali aj študenti SOŠ hrou na harmonike.

 

Najmladšia generácia sa tu dozvedela, že les je živý organizmus. Zrodí sa, rastie, dospieva a hynie. Je to najvyššie a najdokonalejšie rastlinné spoločenstvo, ktoré pre človeka má a bude mať veľký význam. Môžeme smelo povedať, že lesy sú našim najväčším prírodným bohatstvom, často sa im hovorí aj „zelené pľúca“ alebo „zelené srdce Zeme“. My máme to šťastie, že žijeme v krajine, ktorej viac ako 40 percent územia tvoria práve lesy. Vážme si ich a podporujme ich, aby boli hustejšie, krajšie, živšie a zdravšie! Práve tieto myšlienky boli hlavným heslom podujatia. Jeho cieľom bolo podporiť záujem detí o poznávanie  lesa a prírody ako takej.

 

Deti si z tohto dňa odniesli množstvo krásnych zážitkov a zábavy, o čom svedčí aj fotodokumentácia z podujatia. A nám už ostáva len dodať, že SOŠ lesnícka v Tvrdošíne bude naďalej organizovať podobné akcie pre deti a verejnosť. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným a organizátorom, no najmä pani profesorke Ing. Renáte Rendekovej zo SOŠ lesníckej v Tvrdošíne, ktorá je takpovediac "mamou" tohto skvelého projektu.

 

Mgr. Iveta Brišová

SOŠ lesnícka Tvrdošín