Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

22.3.2014 Do Nitry so sľubným náskokom v sérii

Na tento moment sa určite tešili všetci florbaloví nadšenci, fanúšikovia, tréneri, ale aj samotné hráčky. FBK Tvrdošín - ženy historicky prvýkrát postúpili do finále ZEX.

V sobotu 22. marca sa odohral prvý z dvoch duelov na domácej pôde, keď naše hráčky privítali súperky z SPU DFA Nitra pred takmer vypredaným hľadiskom. Zaujímavosťou bolo, že bývalá brankárka FBK Tvrdošín Veronika Stredanská nastúpila v bráne Nitry proti svojmu materskému klubu a svojim dvom sestrám. V tomto vyhecovanom finále sa bojovalo od prvej do poslednej minúty o čom svedčí aj vyrovnaný priebeh prvého zápasu, keď naše dievčatá po sľubnom viacgólovom náskoku poľavili, čo využili hráčky Nitry a vyrovnali stav duelu na konečných 7:7 v riadnom hracom čase. O víťazovi rozhodlo predĺženie, v ktorom naše hráčky rozhodli hneď v úvode, vyhrali 8:7 a ujali sa vedenia 1:0 v sérii. V nedeľu naše dievčatá už nepripustili ďalšiu drámu a v riadnom hracom čase si poradili s Nitrankami 10:3 a tak budú cestovať na odvetu do Nitry s náskokom 2:0 v sérii.

FOTOGALÉRIA1

FOTOGALÉRIA 2

 

-

Tvrdá práca sa vypláca a ženy v tomto ročníku skončili základnú časť na striebornej priečke. Do play off zápasov si verili a mali tie najvyššie ambície. V tomto ročníku chcú získať titul Majsteriek Slovenska. O tom, že šanca na titul je reálna svedčí aj štvrťfinálová séria, ktorú vyhrali s FTVŠ Hurikán Bratislava v pomere 3:0 na zápasy. Semifinálovú s Fbc Mikuláš Prešov taktiež 3:0. Finálový súper bude SPU DFA Nitra.