Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

24.9.2013 Uvítanie detí

Stalo sa už dobrou tradíciou, že mesto pozýva rodičov, ktorým sa narodili deti na mestský úrad, kde ich slávnostne uvítavajú do života. A nebolo tomu inak ani 24. septembra, kde ich v mene mesta uvítala zástupkyňa primátora Vlasta Jančeková. FOTOGALÉRIA.

 

„Naše mesto má veľkú radosť z každého nového občana. Radosť sa ešte znásobuje keď je našim novým občanom novonarodené dieťatko. Občianske uvítanie do života je jednou z najkrajších a najvzácnejších chvíľ, ktoré si budete ešte dlho uchovávať v pamäti. Tešíme sa spolu s rodičmi zo zázraku života a pre mesto sa takto vytvára jeden z najdôležitejších záväzkov, a to vytvárať podmienky pre kvalitný život, pre spokojné detstvo a naplnenie základného poslania mesta voči občanovi - byť vždy nablízku, pozorne načúvať potrebám a pomáhať vo všetkom, čo je v jeho silách.

Verím, že tak ako doposiaľ, stále budeme schopní svoje úlohy plniť a detstvo našich najmenších občanov bude bezstarostné a krásne - také aké má detstvo naozaj byť. Dieťa je najkrajším a najvzácnejším darom, ktorý napĺňa a obohacuje naše dni. Je to dar, ktorý nás sprevádza po celý život, určuje jeho zmysel, kvalitu, podobu a celé naše konanie.“ povedala okrem iného V. Jančeková. Prítomné mamičky si následne z jej rúk prevzali finančný darček a knihu s venovaním od primátora mesta.

Do života sme v uvedený deň privítali 39 novorodencov (25 chlapcov a 14 dievčat) z nich dvojičky - chlapcov Thea a Lea, ktoré sa narodili manželom Jarinovcom.