Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

27.9.2013 Výborná nálada na Michalskom jarmoku

V závere pracovného týždňa (27.9.) sa opäť konal na Michalskom námestí tradičný Michalský jarmok. Už od včasných ranných hodín si tu jarmočníci rozkladali svoje stánky so širokým sortimentom tovaru. Mnohých zaujali automobily Kia, ktoré si mohli osobne poprezerať a pre deti bol tiež pripravený nafukovací hrad, nechýbali sladkosti a ďalšie sladké výrobky, ktoré si vychutnali nielen deti.

Samozrejme, že už nechýbal burčiak, dobrá medovina, tradičné jarmočné špeciality a hlavne pre všetkých bohatý kultúrny program v ktorom sa na pódiu ako prví predstavili žiaci SZUŠ Tvrdošín v pásme „S piesňou je život krajší“. Po nich pódium zaplnili deti z centra voľného času a prvý programový blok ukončili tanečné skupiny Izabella a Karolínka zo Zuberca s programom „Pre radosť z tanca“. 

FOTOGALÉRIA.

Po ich vystúpení sa početnému publiku predstavila hudobná skupina UNDIVIDED - BON JOVI Tribute band z Martina v ktorej si zahral aj náš rodák Richard Zaťko. Dobrým ťahom sa opäť ukázalo pozvanie populárnej hudobnej skupiny Senzus, ktorá kyticou svojich známych piesni poriadne roztočila jarmočnú náladu. Ich vyše hodinové vystúpenie si pozrelo úplne zaplnené Michalské námestie od tých najmladších po tých najstarších. Záver vydareného jarmoku patril hudobnej skupine Duo Orava, ktorá ukončila ďalší jarmok ľudovou veselicou. No ani po skončení vystúpenia tejto skupiny sa ľudia hneď nerozchádzali domov, pretože si ešte v spoločnosti rodiny, priateľov a známych spoločne posedeli pri burčiaku, pečenom mäsku, či iných špecialitách na Michalskom námestí. Ak k tomu prirátame ešte pekné počasie, tak tohtoročný jarmok môžeme zaradiť k ďalším úspešným akciám, ktoré usporiadalo mesto pre svojich občanov.  

Počas jarmoku si mnohí záhradkári, ale aj ostatní naši spoluobčania so záujmom pozreli peknú výstavu ovocia a zeleniny, ktorá bola inštalovaná v MsKS a otvorená pre verejnosť od 24.9. do 27.9.. Tu mali možnosť vidieť nielen obrovské tekvice, ale aj na Orave dopestované hrozno a ďalšie plody zo záhrad, ktoré na výstavu priniesli pestovatelia z mesta.