Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

31.5.2013 Deň detí - doobedie plné zábavy a poučenia

Mesto Tvrdošín, OR Policajného zboru, Hasičský záchranný zbor, Oravské kultúrne stredisko D. Kubín a CVČ pripravili na futbalovom štadióne „Deň detí“.

I keď počasie malo svoje vrtochy nakoniec sa umúdrilo a plánovaná akcia sa mohla uskutočniť. Podujatie začalo zapnutím všetkých majákov z policajných, hasičských a záchranárskych vozidiel. Po príhovoroch primátora mesta, zástupcov vedenia hasičov a policajtov mohol začať kultúrny program, kde sa predstavili deti z CVČ v tanečnom, či hudobnom vystúpení. Postupne sa prezentovali aj viaceré záchranárske a bezpečnostné zložky. Deti tak prežili doobedie plné zábavy no zároveň sa aj mnoho dozvedeli a naučili. Hry, súťaže, či iné atrakcie prilákali aj „dospelákov.“

Školáci a škôlkari tak mali v tento deň o zábavu naozaj postarané. Chlapci sa živo zaujímali o policajnú výzbroj, rôzne zbrane, ktoré si mohli chytiť do ruky, vyskúšali si aj nepriestrelné vesty, obušky, putá a ďalšiu policajnú techniku, ktorú policajti pri výkone svojej služby používajú. So záujmom si pozreli policajné vozidlá a techniku, ktorá sa používa pri meraní rýchlosti, či dokumentovaní dopravných nehôd. Nechýbali ani ukážky vyhľadávania drog a zadržania páchateľa, ktoré predviedli psovodi.

Hasiči zase predviedli svoju techniku, ale aj ukážku záchrany raneného z havarovaného auta, ktorého vyslobodili za pomoci odstrihnutia kapoty a ukážku hasenia požiaru auta. Deti si mohli pri stanovišti Červeného kríža na figuríne vyskúšať oživovanie zraneného človeka, záchranári zo Záchrannej služby v Trstenej ich zasa poučili a predviedli im  ako sa podáva prvá pomoc. Nechýbal ani vedomostný test, ktorý pripravili pracovníci Oravského kultúrneho strediska a ten kto ho správne vyplnil dostal sladkú odmenu.

FOTOGALÉRIA.