Mesto Tvrdošín

25.2.2012 Hokejový turnaj

FOTOGALÉRIA

Zvíťazili domáci veteráni

Klzisko Pod Velingom patrilo 25. februára hokejovým nadšenom. Uskutočnil sa tu hokejový turnaj o „Pohár primátora mesta“, ktorého sa zúčastnili štyri družstvá z Oravy: Rangers Námestovo, Javorek team Trstená, Torpédo Štefanov a domáce družstvo Vasek team Tvrdošín. Hokejové zápolenia sa hrali na dva pätnásťminútove polčasy. Najlepšie do turnaja vykročil Tvrdošín, ktorý v prvom zápase nastrieľal Námestovu desať gólov, i keď po polčase bol nerozhodný výsledok. Zaujímavý bol aj duel medzi Štefanovom a Trstenou, šancí na oboch stranách bolo dosť, no minútu pred koncom po chybe Trstenčanov rozhodli svoj duel pre seba. Vo finálovom zápase Tvrdošínčania proti Štefanovu viedli už 3:0, ale obetavo bojujúci hostia dokázali vyrovnať. V druhom polčase sa už prejavila taktická vyspelosť a skúsenosti domácich veteránov, ktorí dotiahli duel do víťazného konca a tešili sa z prvého miesta. Hokejista, organizátor a rozhodca v jednej osobe, Tomáš Chudý v závere poďakoval zúčastneným mužstvám, organizátorom, sponzorovi Mariánovi Vasekovi a všetkým, ktorí sa podieľali na tomto hokejovom turnaji a pozval ich na ďalší ročník. Mestu Tvrdošín za podmienky, ktoré im vytvorilo, aby sa mohol tento turnaj uskutočniť.

Výsledky: Tvrdošín - Námestovo 10:3, Tvrdošín - Trstená 8:6, Tvrdošín - Štefanov 7:4, Štefanov - Námestovo 5:3, Štefanov - Trstená 5:4, Trstená - Námestovo 5:3.

Pre zaujímavosť uvádzame, že na turnaji padlo 63 gólov, vyše päť gólov na zápas, každý prvý polčas sa skončil remízou. Najstarším družstvom bol Vasek team Tvrdošín s priemerom 50,8 roka. Možno skúsenosti týchto veteránov rozhodli o tom, že skončili v turnaji na prvom mieste.