Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

4.12.2011 Rozsvietenie vianočného stromčeka, oslavy Mikuláša....- fotogaléria

Mesto Tvrdošín pripravilo v nedeľu 4. decembra peknú akciu, ktorá bola podporená krásnym kultúrnym programom, nechýbalo tradičné rozsvietenie

 

vianočného stromčeka a hádam najviac sa deti tešili na príchod Mikuláša. V programe na Trojičnom námestí pod vianočným stromčekom, ktorý sa niesol v znamení prichádzajúcich Vianoc, sa predstavili deti materských škôl, ZUŠ Tvrdošín, súkromnej ZUŠ a CVČ, ktorí už od tretej popoludňajšej h

 

odiny zabávali zaplnené námestie.

Aj budova radnice sa v uvedený deň zmenila na akýsi rozprávkový domček, z ktorého postupne na pódium pod vianočný stromček prichádzali rozprávkové postavičky, aby svojou prítomnosť pobavili hlavne tých najmenších. Po kultúrnej nádielke sa ku prítomným spoluobčanom a deťom, ktorí zaplnili námestie prihovoril primátor mesta, ktorý sa im poďakoval za to, že aj pri nie najlepšom počasí si našli čas a prišli na námestie, aby podporili nádhernú myšlienku prichádzajúcich Vianoc, ktorá má už v našom meste svoju tradíciu a patrí medzi najkrajšie akcie hlavne pre deti.

Ale to už Snehulienka, ktorá v sprievode trpaslíkov prišla na pódium odovzdala do rúk primátorovi mesta „čarovnú palicu“ so svetielkom, aby symbolicky rozžiaril vianočný stromček, rozsvietil vianočnú výzdobu v našom meste a otvoril už tradičné vianočné trhy.

Rozsvietený vianočný stromček bol akýmsi znamením aj pre Mikuláša a jeho družinu, aby prišli medzi deti nášho mesta a rozdali im balíčky so sladkosťami. Naprázdno neobišli ani „dospeláci“ pre ktorých bol pripravený chutný primátorsky punč a sladké koláčiky. Kto však mal iné chute mohol si na námestí kúpiť aj niečo pod zub, či kalíštek medoviny, ale aj ďalších dobrôt, ktorými rozvoniavalo Trojičné námestie.  

Záver vydareného odpoludnia patril vianočným melódiám v podaní manželov Babuliakovcov a všetci, ktorí sa zúčastnili tohto podujatia, prispeli k hrejivej atmosfére blížiacich sa Vianoc.

FOTOGALÉRIA :4.12.2011 Rozsvietenie vianočného stromčeka, otvorenie vianočných trhov a príchod Mikuláša.