Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

18.10.2011 Uvítanie detí

FOTOGALÉRIA

Dieťa je naplnením zmyslu nášho života

 

Vždy keď sa narodí človek, zapáli sa na oblohe nová hviezda, tak hovorí staré ľudové porekadlo. Nie však na oblohe, ale aj v očiach mamičiek a oteckov sa zapaľujú hviezdičky a zapaľujú sa aj v očkách našich maličkých detičiek. Všetci sa tešíme, keď sa narodí nový človek - dieťa. Jeho narodenie je najvýznamnejším momentom v živote rodičov.

Uvítanie našich malých občanov, ktorého sa zúčastnili rodičia s deťmi v náručí sa konalo 18. októbra v obradnej miestnosti mestského úradu. Po úvodných slovách matrikárky sa ku prítomným prihovorila zástupkyňa primátora Vlasta Jančeková, aby poďakovala matkám, pretože nie je ľahké priviesť na svet dieťa a potom vychovať z neho človeka vysokých morálnych hodnôt, z ktorého budú mať radosť rodičia, ale aj jeho okolie.

„Milí rodičia, ste to vy, ktorí budete počuť prvé slovo, uvidíte jeho nesmelé krôčiky, prvé padnutie. Opäť to budete vy, ktorí prebdiete s ním noci pri jeho postieľke. Kým vyrastie, budete sa s ním hrávať, čítať rozprávky a učiť rozoznávať dobré od zlého, učiť ho pravde, statočnosti, čestnosti a hrdosti a vštepovať mu pocit lásky k rodnej vlasti, k rodisku. Dieťa je najdrahším a najvzácnejším pokladom našej spoločnosti. Je darom, naplnením zmyslu vášho života. Želám vám veľa úspechov vo výchove vašich detí, želám vám, aby sa vám i vašim deťom splnili všetky túžby a želania, aby sa výchova vašich detí stretávala vždy s úspechom, aby ste vo svojom rodinnom kruhu žili šťastne, aby ste mali zo svojich detí vždy len radosť.“

Po príhovore rodičia pristupovali k obradnému stolu, aby sa podpísali do pamätnej knihy mesta a z rúk zástupkyne si prevzali finančný darček a knihu, ktorá im bude pripomínať túto slávnostnú chvíľu. Naše mesto patrí medzi tie svetlejšie výnimky na Slovensku, kde takto vítajú do svojho spoločenstva nových občanov. Aj to je dôkazom toho, že vedenie mesta venuje pozornosť všetkým kategóriám občanov, od tých najmladších po tých najstarších. Sme dobrým príkladom pre okolité obce a mestá, a dovolím si povedať, že sociálna politika je jednou z prioritných oblastí vedenia mesta a mestského zastupiteľstva.

Tridsiatim šiestim novým občanom Tvrdošína, dvadsiatim dievčatám a šestnástim chlapcom, ktoré boli slávnostne zapísané do pamätnej knihy mesta, medzi ktorým nechýbali ani dvojčatá prajeme, aby ich ďalší život sprevádzali len šťastné kroky.