Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

30.9.2011-MICHALSKÝ JARMOK -fotogaléria

Vydarený Michalský jarmok      FOTOGALÉRIA

Už po jedenástykrát sa na Michalskom námestí uskutočnil tradičný Michalský jarmok v piatok (30.9) a smelo môžeme povedať, že hádam najvydarenejší za posledné roky, pretože mu mimoriadne prialo aj pekné slnečné počasie a ľudia sa výborne bavili až do neskorých nočných hodín pri kultúrnom programe. Okrem už tradičných stánkov z rôznymi tovarmi, počnúc oblečením, hračkami, sladkými pochúťkami, keramikou, jarmočnými špecialitami všakovakých chutí, dobrého burčiaku a ďalších tovarov nechýbal tu pestrý kultúrny program v ktorom sa ako prví predstavili žiaci zo ZUŠ a SZUŠ. Tanečnými kreáciami s novým programom deti z Centra voľného času v ktorom nechýbali námorníci, Afrika, ale aj turecké tanečnice. Príjemnými ľudovými melódiami rozohriala prítomných divákov cimbalová muzika Lúčanskí hudci z Lúčok spolu s mužskou speváckou skupinou. Ani v tomto roku na jarmoku nechýbala country muzika v podaní štvorčlennej dievčenskej skupiny Daily Kredenc-u z Nižnej, ktorý príjemne prekvapil, nielen starými známymi pesničkami ale aj novými. A keďže počasie naďalej prialo tak tí, ktorí ostali sa zabávali, veselili, tancovali a spievali s hudobnou skupinou DUO Orava. 

Jarmok sa tentoraz vydaril do sýtosti, spokojní boli jarmočníci, ale aj tí, čo sa prišli pozrieť len na kultúrny program a to nehovorím o tých najmenších, pretože pre deti je jarmok dňom, kedy dokážu o niečo hlbšie načrieť do peňaženiek svojich rodičov, starých rodičov, aby uspokojili svoje nároky, či chute.

Michalský jarmok však nebol len o burčiaku, medovníkoch, varenej kukurici, či pečenej klobáse ale aj o možnosti odniesť si z jarmoku niečo pekné, netradičné napríklad šálku s vlastným potrétom, podkovičku pre šťastie, alebo príjemne strávený deň v spoločnosti rodiny či známych. Organizátor jarmoku - mesto Tvrdošín si tak môže odškrtnúť v kalendári ďalšie vydarené podujatie pre širokú verejnosť a pomaly začať uvažovať nad programom dvanásteho ročníka Michalského jarmoku...