Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

15.5.2011 - Cestný beh "TVRDOŠÍNSKA DVANÁSTKA" - Výsledky , fotogaléria

Mesto Tvrdošín  uskutočnilo v nedeľu 15. mája 2011na Trojičnom námestí 9. ročník súťaže cestného behu "Tvrdošínska dvanástka".

VÝSLEDKOVÁ LISTINA                           FOTOGALÉRIA

 

Na IX. ročník bežeckého podujatia s názvom „Tvrdošínska dvanástka“ sa (15. mája) na Trojičnom námestí vo všetkých kategóriách postavilo takmer 170 pretekárov z rôznych miest a obcí Slovenska a z Poľska. Za pomerne početnej diváckej kulisy si zmerali svoje sily najprv tí najmladší, niektorí z nich odbehli trať spolu s rodičmi. V tomto roku sa na štartovú čiaru postavilo 47 pretekárov (muži, ženy) na ktorých čakala náročná 12 kilometrová trasa s otočkou na Oravskej priehrade, ktorú odštartoval primátor mesta. Na trati i napriek dažďu sa odohrávali pekné súboje, zvíťazil Eduard Hapak z Poľska v čase 0:40:30. Rekord, ktorý utvoril vlani Ashenafa Erkolo 0:35:49 ostal neprekonaný. Najlepší čas z Tvrdošínčanov zabehol Roman Petrikovič a najbojovnejší výkon na trati podal Stanislav Lofaj, ktorý si zlepšil osobák o vyše jedenásť minút.

Aj v tomto roku sa na štart pretekov v hlavnej kategórií postavili domáci bežci a myslíme, že medzi elitou sa nestratili. Ocenenia pretekárom odovzdávali primátor Ivan Šaško a Milan Kováč, predseda športovej komisie a poslanec mestského zastupiteľstva. Poďakovanie za vydarené preteky však patria aj organizátorom, sponzorom a všetkým ďalším, ktorí preteky pripravovali.